Leia endale sobiv viis, kuidas stressi vähendada
-
Jälgi ennast: mõtle, kuidas stress mõjutab sinu und, isu, tervist ja käitumist. Olukorda kaardistades on sul lihtsam stressi maandamisega pihta hakata.
-
Rahune. Enda teadlik rahustamine on üks tõhusamaid stressi leevendamise viise. Meetodeid selleks on erinevaid. Võid minna ärritavast situatsioonist kaugemale, kasvõi teise tuppa, et pinge leeveneks. Aitab ka unistamine. Meenuta ilusaid aegu, et suunata ajutegevus stressirohkest olukorrast eemale. Tuleta meelde, kuidas oled varem sama olukorra lahendanud.
-
Suhtu huumoriga. Naer on hea nii füüsilise valu kui ka stressi leevendamiseks. Alati on suhtumise küsimus, kas naerad või nutad äparduse üle.
-
Tee trenni. Kui tunned suurt pinget, leevenda seda 10minutilise aktiivse liikumisega.
-
Helista sõbrale. Sõber ei lahenda küll sinu probleemi, aga ta saab kuulata, lisaks aitab mure lahti rääkimine sul seda paremini mõista, et oskaksid ise edasi tegutseda.
-
Eemaldu sotsiaalmeediast. Seal nähtud “unistuste elu” võib muuta sind õnnetuks. Pane endale igapäevane piirang, kui kaua lubad endal nutitelefonis aega veeta.
-
Söö õigesti. Tume šokolaad, avokaado, rasvane kala, apelsin, greip, paprika ja brokoli vähendavad stressihormoone, ärevust ja depressiooni ning parandavad tuju.
-
Sea uni korda. Vähene uni nõrgestab immuunsüsteemi, teeb ärevaks ja soodustab depressiooni. Maga igal ööl vähemalt kaheksa tundi.
-
Puhka iga päev. Vaata üle, kuidas kasutad oma aega päevas, nädalas, kuus. Ära oota suve, et end laadida. Leia iga päev võimalus, et end töömõtetest välja lülitada.
-
Hoolitse enda eest. Kui tunned peeglisse vaadates end halvasti, pööra rohkem tähelepanu enda välimusele ja riietusele. Kena peegelpilt suurendab endaga rahulolu.
-
Käi looduses. Leia endale looduses käies eesmärk, näiteks matka, vaatle binokliga linde või loodust. Millelegi keskendudes peletad muremõtted kergemini eemale.
Edasi lugemiseks
Esimene kuu 0.99€, edaspidi 2.99€ kuus