Värske kraam kiirelt lauale! Nende soovitustega kasvatad varakevadisi köögivilju nagu proff

Tiina Paasik
04.04.2021
unsplash.com

Aprillikuu algus on juba sobiv aeg alustamaks lühiajaliste köögiviljade kasvatamisega. Erinevate liikide ja sortide seemnete valik on põnev ja muljetavaldav. 

Varakevadel tasub kõigepealt alustada köögiviljade kasvatamisega aknalaual, ilmade soojenedes teha seda juba kasvuhoones ning lõpuks aias peenral ja rõdukastides. Aiapoodides on saadaval sobivad taimepotid, ­anumad, kasvumullad, väetised ja abivahendid (katte­loorid, taimepritsid, taimelambid, toakasvuhooned).
Aknalaual on taimedele vaja lisavalgust – selle tarvis on aiapoodides müügil sobivad taimelambid, päeva pikenedes lisavalguse vajadus väheneb.
Aiapoodides on müügil erinevad seemned, et kasvatada söögiks noori lehti või idandeid – mõlemad on väärtuslikud vitamiinide ja mineraalainete poolest, rikastades meie toidulauda. Värvilisi värskeid salateid naudime me kõik.
Seemnete valik on muljetavaldav: hernes, porrulauk, mungvigna (munguba), lehtrõigas, harilik peet, idandite segud. Seemnepakenditel on õpetused, kuidas idandeid ja noori lehti kasvatada.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid