VALMISTUME 20. AUGUSTIKS: tee Eesti iseseisvumise taastamine tähenduslikuks!

Laura Verte
19.08.2022
Päikesetõusumatk rahvuspargis, rabas või niidul koos värske kohvi-teega jääb meelde järgmise aastapäevani! | AdobeStock

Eesti iseseisvumise taastamise tähtpäeva veetmine pere ja sõpradega on vahva traditsioon paljude seas. Pakume lipuheiskamise, toitude ja muusika juurde ideid ka meelelahutuseks!

Et tähtpäev oleks lõbus ja tore:

* Mängige! Koosta viktoriin või oma „Eesti mäng“, kus vastuseid tahavad kodumaad puudutavad küsimused või mängige eestiteemalisi lauamänge, mis sütitavad nii nooremaid kui ka vanemaid.
* Meenutage! Palu kõigil lauasolijatel rääkida tore lugu või mälestus kodumaast.
* Soovige head! Kirjutage seltskonnaga paberile tulevaste mälestuste jaoks head soovid kaasmaalaste, enda ja ka Eesti heaks. Pistke kirjad ümbrikusse, et avage need kokkulepitud ajal – aasta, paari või paarikümne pärast.
* Laulge! Isamaaliste laulude karaoke saab kindlasti iga 20. augusti õhtu naelaks!
* Avastage kodumaad! Kui vabariigi aastapäeval võib veel pakane õuepidustusi segada, siis augusti tähtpäev on looduses veetmiseks suisa ideaalne! Päikesetõusumatk rahvuspargis, rabas või niidul koos värske kohvi-teega jääb meelde järgmise aastapäevani!
* Kaunista ennast ja pidulauda! Ammutades inspiratsiooni suvisest loodusest ja rahvarõivaste koloriidist, korja aasalt või metsast vastava kihelkonna toonides õienuppe. Sea nad kokku kimbuks või punu pähe pärg. Peolaua kaunistuseks saad põneva tulemuse, luues läbipaistvatesse vaagnatesse- kaussidesse õienuppudest ujuva lillemere.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid