Üha moodsam: leia mõnus minimaja, kus elada üksi või kogu perega

Urve Vilk, Kodukiri
27.03.2021
Liikuv suvila! | Cocon Life

Suve oodates tundub väike majake mõnusa kohana, kus aias olles istuda või mere ääres puhata. Ent on neidki, kes eelistavad minimaja aastaringseks elamiseks. Vaatame üle, milliseid majakesi on pakkuda Eesti turul.

Eriti Põhja-Ameerikas on juba mõnda aega populaarsust kogunud pisikesed elamised, kus on olemas küll kõik eluks vajalik, kuid ei grammigi rohkem. Sellistes majades elatakse üksi, paarina või suisa perega. Analoogseid maju on hakatud pakkuma ka Eesti turul.

Üks selline aastaringseks elamiseks sobivaid väikemaju pakkuv ettevõte on OÜ Cocon Life. Ettevõtte juhatuse liikme Gert Pottmanni sõnul ostetakse nende maju suvilateks, kodukontoriteks ja saunadeks ning ärilistel eesmärkidel ka turistidele välja­rentimiseks. Osa inimesi eelistab neid kasutada ka aastaringseks elamiseks. Lisaks plaanitakse Eestisse rajada minimajade kogukondi. “On mitu arhitekti, kes üksteisest sõltumatult arendavad mõtet, et ühiskond võiks koosneda väikestest kogukondadest, mis paiknevad hajutatult üle maa. Neis külakestes oleks 10–15 mini­elamut ning lisaks ühised kogukonnahooned, nagu näiteks külakeskus või saun,” kirjeldab Pottmann.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid