Treeni oma kodus: kõik oluline, mida selleks teadma pead

Urve Kask
21.12.2016
Freepik.com

Uue aasta lubadusena tõotavad paljud saada paremasse vormi ja hakata varasemast enam treenima. Selleks saab spordinurga rajada ka koju.

Kodus treenimine on hea lahendus neile, kel pole aega ega võimalust spordiklubis käia, nendib Sparta spordiklubi rühmatreeningute peatreener ja personaaltreener Janika Koch-Mäe. Üsna sageli küsivad tema käest kodus treenimiseks kava näiteks noored emad, kes soovivad sportida lapse uneajal.

Koch-Mäe soovitabki võimalusel lasta kodune kava koostada personaaltreeneril, kellega see koos ka läbi vaadatakse, et veenduda, kas harjutusi ikka sooritatakse õigesti.
Ehkki tänapäeval on palju treeningprogramme ka Youtube’ist kättesaadavad, tasuks Koch-Mäe sõnul siiski ka spetsialistiga nõu pidada.
Kodus treenides pole ilmtingimata tarvis soetada spetsiaalseid vahendeid, sest oma keharaskusega saab teha vägagi keerukaid harjutusi, ütleb treener. Vahelduse mõttes on siiski hea mõned vahendid ka koju varuda. “Ise eelistan kodustest vahenditest näiteks fitball’i. Selle abil on võimalik treenida kogu keha ja seda kasutades leiab harjutusi igal treenitusastmel.”

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid