Tööamps – haltuura või hea võimalus uusi kogemusi saada?

Epp Reinmets
07.03.2022
Unsplash

Praegu palju räägitud lisatöösutsakates ei ole tegelikult midagi uut. Nõukogudeaegset haltuurat tegi põhitöö kõrvalt aeg-ajalt ju iga kuldsete kätega mees. Täna ei ole lisatöö tegemisel aga enam haltuurale omast negatiivset mainet, vaid sellest on saanud meie igapäevane normaalsus ja võimalus uusi kogemusi hankida, erinevaid töid proovida ning sissetulekut suurendada – just siis, kui selleks aega ja vajadust on.

Tööampsud on kasuks ka noorele tööturule sisenejale, et erinevaid töid katsetada ja leida just endale sobiv amet või töötule võimalus uue karjäärivaliku tegemiseks, kirjutab Kristjan Vanaselja, tööampsude vahenduskeskkonna GoWorkaBit kaasasutaja.

Tean ka kümneid inimesi, kelle jaoks on tööampsudest kujunenud püsiv elustiil. Nad on otsustanud, et paindlik töö ongi see, mida nad teha soovivad. See ei tähenda seda, et nad iga päev otsustaks erinevaid töid erinevate ettevõtete juures teha. Mõni sõidab nädalalõppudel Bolti ja teeb nädala sees püsivalt 2−3 ettevõtte juures neile sobivatel aegadel ja tingimustel tööd. Mõni töötab paar kuud ühes ettevõttes ja leiab siis uue töö.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid