Teistmoodi vannituba: mis oleks, kui keraamilist plaati ei kasutaks?

Merike Hirvoja, K-rauta sisekujundaja
01.09.2021
Kirjud plaadid on jäetud põranda tarbeks. | Living4media

Üheksa vannituba kümnest on keraamiliste plaatidega. Ometi on keraamilisele plaadile ka omanäolisi alternatiive, nii looduslikke kui tööstuslikke, rohkem ja vähem praktilisi.

Puit

Kõik looduslikud materjalid, olgu siis puit, looduskivi või paber, on pretensioonikamad kui tehismaterjalid. Looduslik materjal on enamasti poorne ja õrn, vajades regulaarset hooldust ja spetsiaalset kaitset. Samuti võib üldistavalt öelda, et loodusmaterjalide puhul on korralik sundventilatsioon veelgi olulisem kui muidu. Naturaalne puit on vannitoas alati omanäoline ja loob sooja õhustiku, sobib nii põrandale kui seina. Eksootilisest puidust, näiteks tiik- või vengepuust laevatekipõrand annab ruumile eksklusiivse ja luksusliku ilme.
Kõige niiskuskindlam valik on suure loodusliku õlisisaldusega tiikpuu. Vannitoas võib aga kasutada ka teisi materjale, kui neid on töödeldud vett hülgavate vahenditega, näiteks õli, vaha või lakiga ning ühendus­kohad niiskust tõkestava mastiksiga. Tänapäeval on leiutatud hulk puidutöötlemisviise, mis muudavad selle materjali keskkonnamõjutuste suhtes vastupidavamaks ja stabiilsemaks, näiteks termotöödeldud puit on niiskusele immuunne ja vannituppa igati sobilik.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid