TAGASI KOJU SAABUMISE LUGU: elu saarel võlub kanade, vana aida ja sumeda olustikuga

Laura Liinat
29.07.2022
Töö leidis neid: Lisaks lõpututele tegemistele talus said noored Saaremaale kolides peagi ka tööpakkumised. Nii nad nüüd töötavad taas koos, Tallinna lennujaama asemel Saaremaa võrguvabrikus. | Erki Pärnaku

Kodusid portreteerides tahaks kangesti anda edasi seda tunnet, mis kohapeal kogetud. Aga kuidas kirjeldada perenaise mahedat ja rahustavat häält, mis sind ennastki tooni tasandama paneb, vihmaeelset tuule sasimist viljapõllul, vaikselt avanevate pojengide lõhna või sireliõitega kaunistatud koogi maitset, nii et see lugejate kõrvus, juustes ja keelelgi ellu ärkaks?! On see maaeluidüll, millest ei puudu ilu ega raskused, või saarel elamise võlu ja vanade hoonete hõng, kuid just sellise tundega me Mutsi talus üürikest aega veedame!

Kõik need emotsioonid ei saa sündida aga juhuslikult ega üleöö: Saaremaal asuvas majapidamises on põimunud noore pere eneseteostus ja koha ajalugu. Kuigi 20. sajandi esimesel kümnendil tehtud fotol Ula küla tänavast Mutsi talu ei paista, siis vähemalt nii kaua, kui Raul Kabur (34) mäletab, on tema pere ja esivanemad siin elanud küll. Nii pole ka imestada, et ta pärast kümmet aastat Tallinna-elu lapsepõlvekoju tagasi tuli. Viimase tõuke selleks andsid pere suurenemine ja koroonaaeg.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid