SOBIB KÕIGILE, EI SOBI KELLELEGI? Vaata, kuidas lugeda planeeringut ja valida värviskeeme ehitusjärgus uusarenduse korteris

Getrin Ruut, K-rauta sisekujundaja
13.09.2022
Pixabay.com

Vastvalminud koju värvide, materjalide ja sisustuse valimine on põnev teekond, mida paljud meist võtavad naudingu ja innuga. Oluliselt keerulisemaks läheb siis, kui tulevane korter asub majas, mida pole veel ehitama hakatudki ning tutvuda saab sellega ainult plaani pealt.

Seega tulebki tihti alustada hoopis küsimustest, kas 25-ruutmeetrine elutuba on avar või kitsas, kas põhjapoolne maast laeni aken valgustab ruumi piisavalt või on vaja pidevat lisavalgust, kas kaheruutmeetrine garderoob võiks mahutada kogu pere hooajavälised riided või mitte?

Arendajad pakuvad tavaliselt ettenägelikult omalt poolt välja mitu sise­kujunduspaketti, mis on valminud sisearhitektidega koostöös ning sestap reeglina ka läbimõeldud ja korteri olemusega sobivad. Samas kipub nende kohta kehtima reegel, et see, mis on mõeldud kõigile, ei võimalda isikupära ega trendidest kõrvalekaldumist. Paljudele selline valik sobib, aga teistele võib klassikaline uusarenduse korter tunduda teiste omasugustega äravahetamiseni sarnane ja seetõttu igav. Enamik arendajaid võimaldab ehitusprotsessi ajal piisavalt ise kaasa rääkida, kuid ka sel juhul võib vaja minna sisekujundajaga koostööd, et fantaasialend ei kujuneks fopaaks ning tulemus oleks meelepäraselt stiilne.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid