SISUSTUSVÄLJAKUTSE LAHENDATUD: nii kujundad mõnusa toa mitmele lapsele

Getrin Ruut, K-rauta sisekujundaja
06.08.2021
Veidi muinasjuttu lapse tuppa - pastelsed toonid ja viguriga kujundus. | Pixabay.com

Ideaalses maailmas on igal lapsel oma avar tuba, kus on piisavalt ruumi magamiseks, mängimiseks ja õppimiseks. Päris elus tuleb lastel tihtilugu tuba jagada. Õnneks on ka sellisel juhul nutikaid ruumiplaneerimise võimalusi.

Vanematele jääb väljakutse lahendada olukord nii, et igaühel oleks piisavalt privaatsust ja oma ruumi, et kõik vajalik oleks olemas ja käepärast ning tuba ei jätaks päris segasummasuvila muljet. Eriti keeruline on see siis, kui seni kuulus tuba ühele põnnile, kes ühtäkki peab õppima oma ruumi jagama.

Mitme lapse tuba planeerides tuleb see juba eos jagada eri otstarbega aladeks, mõeldes seejuures kõigile lastele, kes tuba kasutavad. Kindlasti peavad olema magamise ja mängimise tsoonid, suurematel lastel ka õppimiskoht. Lisaks on hea, kui toas on väike mugav lebola, kus saab raamatut lugeda või lauamänge mängida. Kõigeks ei paista tavaliselt ruumi jätkuvat, seega tuleb rakendada nutikaid lahendusi, mõnikord ka mööbel ise valmis ehitada või lasta seda teha meistril, kui standardsed lahendused ei tööta.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid