Toas:
-
Tõsta lilled aknalaudadelt ja otsese päikese käest eemale, nii vähendad tublisti kastmisvajadust ja niiskuse aurustumist mullast.
-
Multši taimede mullapind männikooremultši või dekoratiivsete kergkruusagraanulitega. Asja ajab ära ka puuvillane veega niisutatud riie, mille mässid lillepotti taime ümber mullapinnale.
-
Tõsta taimepotid veevanni, mille põhjas on vähemalt 5 cm vett. Nii saavad lillepotid põhjas olevate aukude kaudu endasse vett imeda.
-
Täida plastpudel veega, tee korgi sisse augud ning torka pudel tagurpidi lillepotti. Suuremate taimede puhul võid teha augud plastpudeli põhja, asetades pudeli mulla sisse, põhi allpool.
-
Pista taim kilekotti. Kasta taime korralikult, kata ta kilekotiga ning sulge selle suu kummiga. Torka kääridega kilekotti mõned augud õhutamiseks – nii saad koduse terraariumi, mis säilitab mõnda aega vajalikku niiskust.
-
Kastmissüsteem puuvillanöörist. Torka jämedama nööri või paela üks ots veeanumasse ning teine ots lillepotti mulla sisse. Jälgi, et veeanum oleks võimalikult lillepoti kõrval, nii vähendad võimalust, et vesi nöörist ära aurab.
-
Sega mulla sisse vett säilitavat hüdrogeeli, mis aitab kastmisvett siduda, seda järk-järgult vabastades.
-
Osta mullaniisutajad. Kui oled sage reisija ja sul pole väga palju taimi, tasub osta mullaniisutajad, mille torkad lillepotti ja täidad veega. Töötavad samal põhimõttel nagu veepudelid, kuid näevad ilusamad välja.
-
Palu sõbra abi. Kui viibid eemal pikemat aega, leia hea sõber või kolleeg, kes on valmis sinu äraoleku ajal taimi kastma. Kui sul on suur hulk taimi, tasub need veevajaduse järgi grupeerida ning ühte kohta kokku tõsta, pannes juurde väikese kastmisjuhendi. Ära unusta valmis panna ka vajalikke kanne ja väetisepudeleid.
Edasi lugemiseks
Esimene kuu 0.99€, edaspidi 2.99€ kuus