Põhjalik ülevaade, kuidas leida silmale ilusad ja jalale mõnusad terrassilauad

Laura Liinat, ajakiri Nipiraamat
17.06.2021
Kaalutledes leiad terrassilauad, millega ka aastate pärast rahul olla. | bluebudgie / Pixabay

„Terrass pole just ülemäära odav lõbu, mistõttu tuleb seda ehitades arvestada nii oma vajaduste kui ka rahakotiga,“ teab terrassimeister Heikki Kilkson. Et igal materjalil on oma head ja vead, peaks nende põhjal järjestama oma eelistused. Kaalutledes leiad terrassilauad, millega ka aastate pärast rahul olla.

Üks esimesi asju, millega terrassi ehitamisel silmitsi seistakse, on materjalide valik. Siinkohal on mõistlik järgida soovitust „oma jalg on kuningas“ – terrassil peab olema mõnus nii pikutada kui ka seista. Paremaks materjalide vahel orienteerumiseks tuleks endale esitada kaks küsimust.

  • Mida ma terrassil teen? Selleks võib koostada suisa nimekirja, millised ootused sul terrassile ja selle materjalile on. Kui viibida alusega õueplatsil paljajalu, võiks vältida tehismaterjale, mis päikese käes liigselt kuumenevad. Niisamuti võivad pikapeale muutuda jalge all ebamugavaks tihedad ja peenikesed rihvelsooned, mis sunnivad tugijalga muutma.

  • Kas mu terrass on katuse all? Enamikus kodudes on terrassid kaitsvate seinte ja katuseta, mistõttu peavad aasta ringi välitingimustes olevad puitlauad pidama vastu erinevatele ilmastikutingimustele. Puitu on võimalik muuta ilmakindlamaks nii immutades kui ka kuumutades.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid