PERSOONILUGU | Tööõnneuurija Tiina Saar-Veelmaa: „Kui kõik sinu toredad sündmused on tööga seotud, siis sinu eraelu on juba ette kaotaja!“

Laura Karro
05.02.2022
Tiina Saar-Veelmaa | Stanislav Moshkov

Ilmselt on kõik elus tundnud tööstressi ja süüdistanud ennast saamatuses ning siis imestanud, et tühja tunnet ei leevenda ka palgasedel. „Selge on see, et ainult töö kedagi õnnelikuks ei tee,“ ütleb Tiina Saar-Veelmaa, kes on pikalt uurinud tööõnne saladusi. Kui aga muu elu on paigas, on tööl inimese terviklikus õnnetundes väga suur roll.

Kes oleks parem rääkima töö rollist meie õnnetundes kui naine, kes on pidanud oma elu jooksul nii palju erinevaid ameteid, et võtab silme ees kirjuks. Kui nimetada mõnda, on tööõnneuurija Tiina Saar-Veelmaa (49) olnud kunagi lasteaiakasvataja, Kaubamaja raadiodiktor, Olümpia hotelli peaadministraator ja ka Viking Line’i reisikonsultant, enne kui ta leidis oma päris kutsumuse. Ta meenutab, et lapsena oli kooli mängimine (noorem õde õpilane ja tema õpetaja rollis) küll üks ta lemmikmänge, kuid seda, kelleks saada tahtis, ta ei teadnud. „Kui sa ei tea, kelleks saada tahad, hakka karjäärinõustajaks,“ teeb Tiina enda üle nalja.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid