Peatoimetaja Malle Pajula kolumn: paljud 1990ndate meenutused on praegu üpris naljakad ja uskumatudki. Aga see oli kõigest olme!

Malle Pajula
02.09.2021

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula arutleb oma kolumnis, milline kontrast valitseb kodukujundamise võimaluste vahel praegu ja 30 aastat tagasi.

„Oh, küll te olete kulutanud! Tõite nii uhke asja,“ lõi käsi kokku proua ilmselt ikka veel Fedjuninski nime kandvalt tänavalt. Umbes nii nagu Ülesoo vanaperenaine roosidega rätti ja hõbedasi sukavardaid Tootsilt vastu võttes.

Väike pakk Domino küpsiseid paigutati teelaua ehteks. Olin need ostnud kallilt, 9 krooni eest väiksest erakioskist, suures poes eriti midagi polnud. See hetk on 1992. aastast. Kroonieelsest ajast mäletan, kuidas ema otsustas kord töölt tulles läbi käia kõik pikale koduteele jäävad kauplused ja sai saagiks kaalika. Talongide eest ette varutud seepe on tal alles siiani. Mina aga olin rublaaja lõpus stipendiumivolinik ja lugesin kursuseõega väärtuse kaotanud raha suure kilekoti seest portsudesse, seda Toomemäe murule laotades. Kõrval oli rahvajooks, aga vargust polnud karta.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid