NIPIRAAMATU KAANELUGU | Terapeut Katrin Saali Saul: „Keskeakriis on parim aeg, et oma elu korda teha!“

Laura Karro
02.04.2021
Just keskeas vaadatakse, mida on tehtud või tegemata jäetud. «See on nagu oma unistustele otsa vaatamine. Paljudel inimestel on unistused, mis ongi mõeldud vaid unistamiseks, aga mõni tahab keskeas oma ammuse mõtte teoks teha, sest millal siis veel,» selgitab Katrin | Stanislav Moškov

Vahel võimendub rahutus, näriv pakitsus, igatsus millegi uue järele ja kripeldus hinges kevadel, vahel murdelises vanuses. Pereterapeut Katrin Saali Saul lohutab, et see on loomulik, kui mõni meie vajadus pole rahuldatud. Aeg-ajalt seda ikka juhtub, sest elu muutub ju pidevalt. «Muutunud vajadus toob aga kaasa rahulolematuse, vahel ka kriisi.»

Kui aastaid tagasi olid peamiselt naised need, kes terapeudiga ühendust võtsid, siis praegu on see pooleks – abi soovib ka palju mehi. Sageli pöörduvad inimesed Katrini (51) poole näiteks üleüldise pettumusega. Meestel on paarisuhtes mureks sagedased tülid ja seksuaalelu vähesus, naised jälle kurdavad, et mehed ei mõista neid ja «lainepikkused» on erinevad. Lahti on vaja harutada suhtekolmnurki ja leppida kärgpere iseärasustega. «Samuti kirjutatakse sageli, et saadan oma kaasa teie juurde ja tehke ta terveks. Aga inimest ei saa ju aidata, kui ta seda ise ei soovi,» ütleb kogenud pereterapeut kerge muigega.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid