ME ÕPIME VALESTI! Hariduspsühholoog Grete Arro: kõigepealt jagatakse teadmisi ja alles siis lastakse lahendada probleeme. Tuleks teha vastupidi!

Helen Serka-Sanchez
11.09.2022
OSA ELUST: Grete ei erista õppimist tavatoimingutest: „Mingis mõttes õppimine on kohanemine, mis omakorda on üks ellujäämise põhieeldusi.“ | Erki Pärnaku

„Kui sa keeldud õppimisest, läheb elu väga kiiresti raskeks, sest sa ei mõista maailma enda ümber,“ ütleb haridus- ja keskkonnapsühholoog Grete Arro. Praeguses keerulises maailmas on teadmised eriti olulised. Nii räägimegi temaga uute tarkuste omandamisest ja hariduse tähtsusest.

Grete Arro (40) on targa õppimise eestkõnelejana paljudele televaatajatele tuttav ETV haridussaatest „Maailma kõige targem rahvas“, kus kahe hooaja vältel pandi koos erinevas vanuses õppuritega proovile õppimisega seotud vääruskumused. Näiteks see, et õpetaja roll on rääkida ja õpilastel ainult kuulata.

Gretele endale oli olulisim lükata ümber müüt, justkui kõik inimesed ei suuda õppida keerulisi asju. „Olen veendunud, et kui ei ole just mõnd neuroloogilist põhjust, siis kõik saavad mõista maailma keerukust. Selleks on vaja kohast õppimiskeskkonda, kuid keskkond pole mitte ruum, vaid see, kuidas teadmiste saamine korraldatud on.“

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid