MARI-ANNE HÄRMA PANDEEMIA „JÄÄKNÄHTUDEST“: „Siit ei saagi nipsti edasi minna. Vaja on aega, et elu paika loksuks.“

Sirje Maasikamäe
16.10.2022
KABINET, MIS NÄGI MARI-ANNET VAHEL NII HOMMIKUL KELL KUUS KUI KA ÕHTUL KELL ÜKSTEIST: Pandeemia tippaegadel, kui koormus oli suur, jõudis Mari-Anne koju napilt vaid magama. Sel ajal, kui paljud õppisid ja töötasid kodus, toimetasid Terviseameti juhid ikka kohapeal. | Martin Ahven

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härmaga tahavad paljud rääkida ikka koroonast. Pandeemia on vaibumas, aga vahel küsivad isegi inimesed tänaval, mida ta ühest või teisest küsimusest arvab. Hea märgina on meid koroonaajast läbi juhtinud naise tavaline elukorraldus siiski taastumas, näiteks saab ta taas tööle sõita rattaga.

Kohtume Mari-Anne Härmaga (34) ajal, mil koroonateemad on jäänud ühiskonnas tagaplaanile ja inimeste meeli on vallutanud uued kriisid ning pinged. Pole ju seltskonda, kus ei tuleks jutuks elektri hind. Säästuteemadele liigub paratamatult jutt ka Mari-Annega, kuigi see ei paista justkui Terviseameti rida. Kuid ometi on. Septembri lõpus pidi Terviseamet välja saatma hoiatuse, et sooja vett ei tohiks boilerites liiga külmaks keerata. Säästu hind võib olla hoopis see, et veevõrgus või boileris hakkab vohama ohtlik legionella-bakter.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid