LUGEJA KÜSIB: kas printeri toonerkassette võiks ka ise täita?

Helen Serka-Sanchez
06.09.2021

Need, kes kodus printerit tihemini kasutavad, on kindlasti märganud, et uus originaalne toonerkassett tuleb osta päris kopsaka summa eest. Toonerite täitmise teenus on küll olemas, kuid lisaks on internetis müügil spetsiaalsed komplektid, mille abil saab seda tööd kodus teha. Mida arvab isetegemise mõttest printerite spetsialist?

„Ise tooneri täitmine ei ole hea mõte. Seda võiks teha juhul, kui inimesel on tehnilist taipu, kuid tavakasutaja sellega üldiselt hakkama ei saa,“ leiab Printerikeskuse müügijuht Kristjan Kalma.

Kogenud spetsialistil kulub tooneri täitmiseks 25−45 minutit keskendunud tööd. Selle aja jooksul vaadatakse üle ka kõik detailid, mis võivad vajada asendamist või parandamist. Igal täitmisel tuleb vahetada ka tooneril olev kiip, mis loeb prinditud lehtede arvu ja annab märku, kui tooner on tühjaks saanud. Ilma seda välja vahetamata printer ei tööta. „HP on turule toonud laserprinterite tooteseeria, kus kasutaja saab ise toonerit täita. Selle töö juures tuleb aga olla tähelepanelik, sest tahm on hästi kerge ja lendlev, mistõttu võib masina ja ümbruse ära määrida,“ mainib Kalma.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid