LÕÕGASTAV PUHKUS KODUS: on see võimalik? Jagame kodupuhkuseks ideid!

Laura Verte
24.10.2022
Kiire elutempo, töötamise ja õppimise ning pere kõrval vajame aeg-ajalt akusid laadivat ja muretut puhkust. | Adobe Stock

Kiire elutempo, töötamise ja õppimise ning pere kõrval vajame aeg-ajalt akusid laadivat ja muretut puhkust. Väike planeerimine ja mõned teadlikud sammud annavad soovitud tulemuse ka koduseinte vahel, suuri summasid kulutamata.

1. Pea plaani!
Nii nagu reisile või väljasõidule minnes on mõistlik panna kokku plaan, on kasulik ka koduse puhkuse puhul seada paika sinu või terve pere soovid ja ootused. Et tegu poleks lihtsalt tavalise nädalavahetuse või õhtuga koduste asjatoimetuste vahel, tasub olulised küsimused enne läbi mõelda.

* Mitmekesi aega veedate ja milliste soovidega tuleb puhkuse planeerimisel arvestada? Et kõik pereliikmed saaksid puhkusest ühtmoodi kasu, tasub välja selgitada, kuidas seda veeta soovitakse, ja leida vajaduse korral kompromisse.
* Kui kaua puhkus kestab – kas vaid ühe ööpäeva, terve nädalavahetuse või lausa pikema perioodi? Pane kuupäev(ad) kalendrisse kirja – ootus ja teadmine eesolevast lõõgastusest muudab puhkuse reaalsemaks.
* Milline on puhkuse eelarve? Kas näiteks koduspaa puhul valmistad kehakreemid-koorijad ise või soetad midagi juurde? Kas eelistad hõrgud eined ise valmistada või kasutad mõnd kojutoomisteenust?
* Milliseid tegevusi plaanid ja kas need vajavad ettevalmistamist?

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid