Lastetoa remont – parajalt lõbus väljakutse

Merike Hirvoja, K-rauta sisekujundaja
06.01.2021
Justkui kaks tuba ühes, laste alad on värvidega eristatud. | Living4media

Lastetoa sisustamine on ühest küljest loominguline nauding, kus eri toonide, materjalide ja kangastega saab mängida rohkemgi kui teistes eluruumides. Samal ajal nõuab see ruum eriti põhjalikku läbimõtlemist ja vastutustundlikku lähenemist.

Kui ei suuda kahe värvi vahel valida, võib võtta mõlemad.

Lastetoas kehtivad kolm reeglit: materjalid olgu vastupidavad, mugavad ja turvalised, tuba olgu eakohane ning lähtugu ainult lapse (laste), mitte vanemate vajadustest. Oma võsukesed tuleks kaasata ettevalmistusprotsessi ja uurida, mida nemad tahavad. Loomulikult võib vajadusel tahtmisi suuna­­ta, aga mitte oma arvamust peale suruda. Kui lapsed soovivad, võib neid kaasata ka remonditöösse – nii õpivad nad varakult ise­tegemise kunsti. Töö ja juhendamine võtab küll aega, aga kokkuvõttes mäletavad asjaosalised koostegemist veel kaua ja oskavad tehtu üle ka uhkust tunda.
Eriti suur muutus ootab ees lapsi, kes esma­kordselt kooliteed alustavad. Sestap tasub augustis üle vaadata, kas tuba on vastsele kooli­lapsele veel sobilik ja vastab tema vajadustele. Tuba peab olema harmooniline, et laps tunneks end mugavalt, sest turvaline ja mõnus keskkond mõjub hästi ka õpimotivatsioonile. Samuti peab ruum olema funktsionaalselt planeeritud, et see sobiks nii puhkamiseks, mängimiseks kui õppimiseks.
Enamasti piisab nutikast värskenduskuurist, millega saab pere ise hakkama, aga vajadusel võib töö ka tervikuna sisse osta, eriti kui väiksemate tegemiste kõrval tuleb vahetada aknaid, elektrijuhtmeid või hõlmab remont teisi keerukamaid või mahukamaid töid.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid