Läbimõeldud sisustusega magamistuba tagab hea ööune

Merike Hirvoja, K-rauta sisekujundaja
04.06.2021
Kerged kangad loovad eraldatuse emotsiooni ja õhulist luksust. | Living4media

Kvaliteetne ööuni peegeldub kõiges – meie igapäevases võimekuses, rahulikus meeles, suhetes lähedastega ja heas tervises.

Eritellimusel peats, ruumi on nii meeleolu loojatele kui ka praktilistele asjadele. | Living4media

Seega on elementaarne, et magamistuba oleks iga inimese või paari isiklik varjupaik, mis on võõraste pilkude eest kaitstud. Selles, et magamine laeks, mitte ei tühjendaks patareisid, on magamistoal täita tähtis roll.

Esmalt paika voodi

Magamistoa kõige olulisem mööbliese on voodi, millele tuleb leida õige ja otstarbekas asukoht. Alles siis, kui voodi on omal kohal, saab tuppa paigutada teised esemed.
Kui lähtuda keskmise suurusega magamistoast ja kaheinimesevoodist, siis liikumis- ja manööverdamisruumi tihti ei jäägi. Väike ruum seab piiranguid. Kui lükata voodi nurka, võidab pinda juurde, ent ühele kahest muutub voodisseronimine ebamugavaks ning ka linu on keeruline vahetada. Seetõttu on voodi tsentraalne paigutus parem – mõlemad partnerid saavad vabalt liikuda ning kahele poole voodit saab paigutada öökapi. Viimase funktsiooni ei pea täitma ilmtingimata klassikaline sahtlitega kapp, võib kasutada ka taburette või voodi külge kinnitatud riiulit, samuti võib jätta seina sisse orva.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid