Kümble aroomides! Head ideed saunaõhtu nautimiseks

Ille Grün-Ots, artikkel arhiivist
29.05.2021

Aialilled lõhnamas eesruumis, männikasvud leilivees... Suvel on saunaskäik kohe eriti mõnus! Nende nõksudega saad saunaskäigu muuta eriliseks rituaaliks, mida tahaks veel ja veel kogeda.

  • Kaseviht peab enne vihtlemist jupp aega vees ligunema. Tark oleks seda leotada kibus, millest hiljem leili viskate – hea kaselõhn levib kindlasti.

  • Leilivette sobivad hästi erinevad taimed, näiteks männikasvud, kaselehed, lavendel, piparmünt, meliss, salvei, kummel, sidrunhein.

  • Leilivee jaoks saab teha taimeteed, mida võib panna ka juukseloputusvette. Vala keev vesi värsketele või kuivatatud ürtidele ja lase ligi pool tundi tõmmata. Kurna teesegu hoolikalt ning lisa saadud tõmmist leiliveele.

  • Otse leilivette võib panna ka mustasõstralehti või sidrunitükke.

  • Mitmel pool visatakse leili ka õllega, siis on saun magusat leivalõhna täis. Parem on õlut veega lahjendada.

  • Eukalüptilehed on ülihead leilivee lõhnastamiseks. Tee lehtedest kuuma veega leotis ja lase pool tundi seista. Pisut võib seda “suppi” ka keeta. Väidetavalt on see valuvaigistava ja antiseptilise toimega ning sobib nii leiliviskamiseks kui ka keha loputamiseks. Võta eukalüptilehed lihtsalt kilepakist välja (isegi siis, kui te neid kohe ei kasuta) ja pane mõnda sobivasse anumasse sauna eesruumi. Hea lõhn on garanteeritud. Too õhtuks eesruumi vaasi sirelid, ebajasmiinid, liiliad või lõhnavad roosid!

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid