Kui pererahval on kuldsed käed: kodu, kus kõigil on oma aiamaja

Laura Karro, Nipiraamat
03.06.2020
Maja süda… On loomulikult ahi ja selle kõrval olevad postid, mis maja ühiselt toetavad. Laua all olevat vaipa on väga kerge puhastada ja seega sobib hästi lastega peredes. Kristiina lemmikud köögis on Smeg köögikombain ja külmik. | TIINA KÕRTSINI

Pererahva kuldsed käed on vanast puitmajast teinud kodu, kus hinnatakse mugavust ja koosolemist. Maja ainsa naisena võtab pereema tihti ette mõne põneva sisekujundusprojekti, näiteks uute kardinate õmblemise või seina värvimise. Meestel jääb üle (t)ema tööd vaid vääriliselt hinnata.

Vaikne kõrvaltänav Sindis on eemal suuremast linnakärast, mille turvalises rüpes asub üks väike roheline maja, kus elavad Kristiina ja Indrek oma poegadega. 19 aastat tagasi soetatud krundil seisev maja oli siis veel pruunikat värvi, selles puudus vesi ja kanalisatsioon, suures aias laius kartulimaa ja hiiglaslikud maakütte ning katlamajaga kasvuhooned. «Endised omanikud kasvatasid tomateid, mida Leningradis müümas käidi,» selgitab Kristiina ja lisab, et majasse oli usku ainult neil abikaasaga.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid