-
Istuta peenramaale kõige külmakartlikumad köögiviljad, nagu kurgid ja kõrvitsad. Jahedatel öödel kata need kattelooriga.
-
Harvenda vajaduse korral köögiviljataimi, et anda neile kasvuks piisavalt ruumi.
-
Väeta maasikataimi enne õitsemist kloorivaba väetisega. Ära unusta neid regulaarselt kasta ning lõika ära noored võsundid.
-
Näpista ära sibullillede kuivanud õied, nii ei kurna seemnekupra valmimine sibulat. Õievarsi ja lehti hoia alles kolletumiseni, et kasulikud ained jõuaksid sibulasse koguneda.
-
Toesta pojengipõõsaid ja teisi kõrgekasvulisi taimi, et rasked õied ei vajuks maadligi ning vihm ja tuul neid katki ei murraks.
-
Õitsemise lõppedes lõika tagasi kevadel ja varasuvel õitsenud ilupõõsad, nagu näiteks tuhkurenelas ja ebajasmiin. Vajaduse korral püga lehtpuuhekke.
-
Näpista mägimändidelt ära juurdekasvu tipud vähemalt ühe kolmandiku ulatuses – tulemuseks on tihedad ja lopsakad põõsad, mis liialt kõrgustesse ei küündi.
-
Riputa viljapuudele feromoonpüünised, et ennetada õunausse. Feromoonpüünis on väike plastmajake, mis meelitab pulmalennul isasliblikaid spetsiaalse ainega varustatud püünisesse, kus nad liimipõhjale kinni jäävad ja hukkuvad. Tänu viljastamata emasliblikatele jääb uus populatsioon tulemata.
Edasi lugemiseks
Esimene kuu 0.99€, edaspidi 2.99€ kuus