IDEID AEDA | Kujunda rohelisega ehk Ilu loovad taimed ja tekstuurid

Evely Karvak
18.06.2022
Roihuvuori metsapark Helsingis. Sõnajalad, hostad ja siberi iirised – viimane õitseb vaid lühidalt, kuid tema peene struktuuriga lehed püsivad kaua dekoratiivsed. | Evely Karvak

On oluline, et aiakujundus oleks kaunis ka sel ajal, kui taimed ei õitse. Et kogu aia struktuur ja peamised vaatepunktid oleks paigas ka siis, kui taim on ainult roheline. Sel juhul on hea kasutada taimi, mille lehed on dekoratiivsed ja püsivad kaua ilusad.

Sellist aega, kui taimedel õisi ei ole, on tegelikult päris pikalt. Suur hulk taimi õitseb kevadel varakult korraga. Näiteks kevadel erksalt õitsevad sibullilled on hinnatud just varaste õite pärast, mis aga püsivad lühikest aega ning hiljem lehed kuivavad ja kaovad.

Kui keskendume kujunduses rohkem rohelisele, siis on eelistatud just eriliste lehtedega liigid. Olgu need suured ja lopsakad või peenikesed ja tihedad. Nende seas võib olla erinevaid rohelisi värvitoone ja varjundeid. Väga väärtuslikud on ka taimed, mille lehed on igihaljad või pooligihaljad, seega on nad eriti ilusad just siis, kui lumevaip maad katab. Ja mõnel aastal on seda aega talve jooksul päris pikalt.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid