HERNE TÄNAVA KODU: lammutusvalmis majast sai Supilinna pärl

Laura Liinat, ajakiri Nipiraamat
06.07.2020
Improviseeritud fassaad: maja hoovipoolne ots on ehituslikult improviseeritud, sest selle kohta pole säilinud pilte ega jooniseid. | Aldo Luud

„Kõige tähtsam on enda peas välja mõelda, mida sa tahad – siis on selle leidmine lihtne,“ ütleb Tartus Herne tänavas asuva kodu perenaine Kertu. Kergus, millega Kertu tagasi vaadates sisselangenud katuse ja lagedega maja valmimisest räägib, kinnitab, et pühendudes pole kuldsete kätega miski raske.

Märjamaalt Tartusse õppima tulnud Kertu Kokk (31) ei tahtnud kümme aastat tagasi pärast kunstikooli lõpetamist kuidagi heade mõtete linnast ära kolida. Elamine ühetoalises ateljees 17 ruutmeetri peal hakkas aga väikeseks jääma. Samal ajal olid ka tema vanemad, Kersti (55) ja Veiko (54) jõudnud uue korteri otsingutega arusaamiseni, et laste väljakolimise järel tasuks ehk ka ise uut elamist hoopis Tartusse vaadata. Tartu poolt rääkis, et nendegi noorusaastad olid möödunud Lõuna-Eesti pealinnas, kus samas kunstikooliski oma tulevasega kohtutud. Eriti toetas mõtet Kertu ema, kuna Veiko on töö tõttu sageli Eesti eri otstes sõidus.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid