HAIS JA OHTLIKUD BAKTERID: kui tihti tuleb pesta kodutekstiile?

Helen Serka-Sanchez
06.01.2023
Isegi kui paned rätikud pärast kasutamist korralikult kuivama, vajavad need tihedalt pesemist. | Karolina Grabowska / Pexels

Isegi kui kodus ei ela erilist puhtust vajav allergik või nõrga immuunsusega inimene, on kõigil kodutekstiilidel kindel kasutusaeg, pärast mida tuleks need ära pesta. Nii väldid kodus ebameeldivat lõhna ja ka vastikute bakteripesade vohamist.

Tekstiilid, mis vajavad tihedat pesemist

  • Köögirätikud – iga päeva või paari tagant. Kui köögis on kasutusel üks rätik nii käte, pindade kui ka puuviljade kuivatamiseks, läheb see väga kiiresti mustaks. Suur on ka ristsaastumise oht, kus köögipindadelt satuvad mikroorganismid rätikult kätele ja puuviljadele.
    Selleks, et ei peaks iga päev köögirätikuid pesema, võta kasutusele kolm eraldi rätikut: käte, pindade ja puuviljade kuivatamiseks, kuigi pindu ja vilju on hea mõte kuivatada ka paberrätiga.
    Eraldi rätik võib olla lastele, kes käte pesemisel väga hoolsad ei ole. Mudilaste rätikut vaheta iga päev.

  • Meigieemalduslapp – pärast igat kasutamist. Näopesulapp läheb kiiresti mustaks, sest igal kasutamisel koguneb sinna rasu, naharakke ja kosmeetikajääke. Vältimaks nahaprobleeme, peaksid iga näopesu jaoks võtma puhta lapi.

  • Saunarätik – pärast kolme korda kasutamist või kord nädalas. Isegi kui paned rätikud pärast kasutamist korralikult kuivama, vajavad need tihedalt pesemist. Keha kuivatades satuvad sinna vanad naharakud, muu hulgas paljunevad mustusebakterid ja hallitus niiskes keskkonnas kiiresti. Trennis kasutatavat higirätikut pese pärast igat kasutamist.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid