FOTOLUGU: kuidas luua suvilast kodune pesa? Milliseid nippe kasutada?

Aleksandra Tšufarina, K-rauta sisekujundaja
16.06.2022
Valge toob esile kodu ajaloolise mööbli. | Camilla Isaksson / Livingm4media

Suvekodul polnud aastakümneid sellist tähendust nagu praegu. Maakodu on nüüd ühtaegu nii turismi­­­magnet kui pelgupaik. Koht, kuhu eralduda, kus olla koos lähedastega. Kuidas luua suvilast kodune pesa?

Alustuseks tuleb oma maakodu kriitiliselt hinnata. Kui katus on kokkukukkumise äärel, vundamendis suured mõrad ja seinad pehkinud, pole mõtet illusioone luua – kiirelt ja mõõduka eelarvega sellest õdusat kodu ei sünni. Kindlasti pole mõtet alustada maja sisemuse remonti olukorras, kui konstruktsioonid ja katus pole korras või elutseb seintes majavamm. Mõnel puhul on lammutamine ja uue ehitamine targem kui aastaid lagunenud maja päästmine.

Enamasti olukord nii hull ei ole ning pigem on mureks suvila vähene soojapidavus, puudulikud pesemisvõimalused, ruumipuudus või räämas ilme. Soojapidavus pole soojal ajal probleem – tavaliselt on mingi küttekeha ikkagi olemas või kui mitte, siis aitab õhksoojuspump hädast välja. Pesemisvõimaluste piiratust korvab hea leilisaun, isegi kui vett tuleb tuua tiigist ja küttepuid metsast. Räämas mulje ja mõningane ruumipuudus on tihti lahendatavad lihtsate võtetega. 

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid