FOTOLUGU | Kolme lapsega pere ehitas Mustamäe korterisse puidust ja taaskasutusmaterjalist põneva ja praktilise mööbli

Piret Tali
22.08.2022
Koolilaps Marta narivoodi ja selle all oleva lugemispesa tegemiseks kasutati ära eelmistest omanikest jäänud mööblit ning oma metsa puudest saadud lauad. | Priit Grepp

Kui Margit ja Mart Mutso pere kolmest lapsest vanim hakkas kooli minema ning noorim oma sündimisest märku andis, oli selge, et nende senine korter Kristiines jääb lootusetult kitsaks. Uueks koduks valiti suurem korter Mustamäel, kus lapsed said oma tubade loomisel kaasa rääkida.

Palju selle kodu mööblit on valminud taaskasutatud materjalidest ning eelmistest omanikest korterisse jäänud mööblist. Uue mööbli puitdetailid on enamasti pärit oma metsast ning valmis tehti need ise maakodu saeraamil.

„Kuna vanem laps oli juba kesklinnas kooli läinud, soovisime, et uus korter oleks sellise asupaigaga, et ei peaks kooli vahetama ja ta saaks ise ühistranspordiga kohale,“ ütleb Margit. „Otsisime sellist elamist, kus ei peaks kapitaalremonti tegema, vaid saaks kohe sisse kolida. Uusarendustele poleks hammas peale hakanud, aga Mustamäe sobis hästi,“ lisab ta.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid