FOTOLUGU | Kahest korterist kokku üks: lugusid täis kodu Viljandi kesklinnas

Laura Karro
25.06.2021
Muutused rõõmustavad: Egle ja Mihkel kinnitavad, et maitsemeeled ühtisid neil kohe algusest peale. Oma kodu loomise protsessi märksõnaks on «kohanemine», sest esialgsed ideed muutuvad alati töö käigus. | Martin Ahven

Kahest korterist kokku ehitatud üks suur ja avar eluruum, seinas tuhanded pudelikorgid ja vanad punased tellised, põrandal taastatud väärikas täispuit ja igal sammul huvitavate saamislugudega detailid. Noor pererahvas peab oluliseks, et vana maja vääriliselt taastatud saaks.

Kui ehitusfirmas projektijuhina töötav Mihkel Peips (31) üürilisena Lossi tänavale elama kolis, ei teadnud ta veel, et korter kuulub tema onunaise perele, kes 2007. aastal Prantsusmaale kolis ja remonditud korteri rendile andis. «Kui mina kuus aastat tagasi üürnikuks tulin, oli siin juba sama arv üürilisi sees elanud ja olukord pärast esmast remonti üsna nutune,» räägib Mihkel. Aasta hiljem kolis korterisse elama ka mehe elukaaslane, kooliõpetaja ja õppejuht Egle Sild (28) ja 2019. aastal osteti korter mehe sugulastelt päriselt endale.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid