Eksperdid annavad nõu, kuidas valida diivanit

Urve Vilk
17.01.2021
Living4media

Diivan on paljude elutubade kroon. Plaanides pehme mööbli ostu tasuks pöörata tähelepanu vastupidavusele ning välimuse ja hinna sobivusele. Kestva ja kergelt puhastatava mööbli ihalejate valik langeb enamasti naturaalsest nahast diivani kasuks. Mida veel silmas pidada, annavad nõud eksperdid.

Mahukas diivan on hea kodus, kus käib rohkelt külalisi. Väiksed lauad on mugavalt liigutatavad.

Mis on diivani funktsioon? Kas see sobib ka igapäevaseks voodiks?

Mööblit tootva Võru Empaki tegevjuhi Remo Allikase sõnul sõltub valik pere rahakotist ja kasutaja igapäevastest vajadustest. “Kas soovitakse diivanil lihtsalt õhtul telekat vaadata või kasutatakse seda ka magamiseks,” ütleb ta ning hoiatab, et mitte kõik lahti­käivad diivanid pole igapäevaseks magamiseks mõeldud.
Soffa Inn juhatuse liige Revo Tilk soovitab hinnata ka mööbli kasutamise aktiivsust: “On suur vahe, kas mööbel on üksiku inime­­se kodus või terve päeva suure pere kasutuses.”
Tilga sõnul valib tavatarbija ennekõike hinna ja välimuse põhjal. “Julgen öelda, et 70% ostjatest vastupidavuse aspekti ei arvesta, olgu siis teadmatusest või muul põhjusel,” ütleb ta. “Mõtlemata sellele, kui pikaks ajaks seda välimust jagub.” Odava diivani puhul tuleb valmis olla selleks, et välimus ei pruugi paari aasta pärast sama olla.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid