ARVAMUS | Naiskodukaitsja: kriisivalmidus võiks olla elustiil!

Sälli Hinrikus, Naiskodukaitse arendusspetsialist
12.01.2021
Kriisiks valmistudes võiks kõigil olla eesmärk teha kõik selleks, et saaksid oma normaalset igapäevaelu elada nii, et erinevad suured ja väikesed kriisid su elukvaliteeti võimalikult vähe segaksid. | erakogu

Kas mäletad mõnd hetke, kui midagi äärmiselt meelevastast juhtus just siis, kui seda kõige vähem ootasid? Või kui tüütu oli kevadel eriolukorra ajal mitu kuud üksluist toitu süüa, kuna sa polnud meeltesegaduses menüüd läbi mõelnud? Ootamatult selga sadanud kriis, milleks sa valmistunud pole, just seda tähendabki – ridamisi ebameeldivusi.

Parem on olla alati valmis. Täna oleme oma igapäevaeluga sealmaal, et on pea võimatu planeerida, kas ja kui palju mõni moodsa aja kriis meie homset mõjutab. Olgu need uudised COVID-19 rindelt, äkiline töökaotus või talvetorm, valmis oleks mõistlik olla igaks keeruliseks perioodiks.

Usun, et olen üsna hea kriisideks valmistuja. Olen teinud seda juba varemgi, ajal, kui koroonast polnud juttugi. Samas ei ole ma kulutanud varudele tervet varandust ega kokku ostnud vahendeid, mida ma tõenäoliselt kunagi ei vaja. Vastupidi: hea varuja hoiab lisaks sahvri täitmisele kontrolli all ka oma väljaminekud.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid