Anastasija Udalova kosmeetikabrändi näo loomisest: hea disain võib olla ka patriootlik

Malle Pajula, Anastasija Udalova
12.05.2021
Anastasija Udalova | Aiga Rēdmane

Lätis ajaloolisele Dzintarsi kosmeetikabrändile värsket nägu loov Anastasija Udalova saab võrrelda kodusid kolmes riigis – lisaks Lätile ka Gruusias ja Eestis. Mis on talle silma jäänud?

Mis eristab nende kolme maa kodusid? 
Igal maal on omad erinevused. Keskendun siinkohal rohkem ­arhitektuuri ja disaini rollile. Lätist tooksingi esile arhitektuuri, eriti Riia kesklinna oma hästi säilinud ehitistega, kõrgelaeliste ruumidega, juugendiga. Ma jumaldan elamist kesklinna vaiksemas osas, kus on avarad korterid, ajalooline õhustik, ilu ja elegants. 
Tallinnas, vastupidi, naudin uut arhitektuuri, värskelt ehitatud kodusid, kus näeb kõrgtehnoloogilist disaini ja moodsaid interjööre.
Gruusias on mul kodumajaga oma isiklik lugu. Rajasin selle ise ajal, kui seal resideerisin. See oli mu esimene maja – 60-aastase oliivipuuga maja keskel. See oligi kontseptsioon – loodus tuleb majja. Ja see pole mitte ainult minu maja, vaid osa kogu Thbilisi Hills Golf & Residencesi kontseptsioonist. Õhu ja keskkonna kvaliteet Thbilisis on üsna halb, seega tahtsime luua elamis- ja lõõgastusala, mis oleks nii looduslähedane kui linnas võimalik. 

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid