Aasta muusik Mari Kalkun: „Maailmas on kriis! Liigse tarbimisega me ise põhjustame seda.“

Laura Liinat
08.02.2021
Elab päev ja aasta korraga: Suuremas plaanis ei pea Mari end sihtide seadjaks, pigem kulgejaks. Oma unistuste puhul on ta tähele pannud, et nende teostumiseks ei ole vaja neid välja hüüda. Kukla taha idanema panduna kipuvad need märkamatult ise aasta või kahega täituma. | Stanislav Moškov

Pärimusmuusik Mari Kalkuni süda valutab, sest ta ei saa aru, kuhu me teadmatusest teel oleme. Võru metsade vahel tunneb ta sisemist vajadust sõna võtta. Aga et ta barrikaadidele ei lähe, teeb naine olulisest laule. «Tahan, et leitaks tasakaal esivanemate ja tänapäevase maailmavaate vahel! Tean, et olen tilk meres, aga kui tilkasid saab palju, omab see juba mõju,» loodab laulja. Ehk tõi see sõnum Marile ka aasta muusiku tiitli.

Kodu võrdub Mari Kalkuni (34) jaoks Võrumaaga, tema esivanemate taluga. «Minu pere on siin elanud juba rohkem kui 120 aastat. Selle koha rajasid minu vanavanemad, kes tulid Rõugesse Võrumaa teisest servast Harglast. Pärast isa surma ei olnud mu jaoks mõeldav, et see talu jääb tühjaks. Siin on kogu aeg elu olnud ja iga põlvkond on midagi edasi arendanud.»

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid