AASTA KODU PEAPREEMIA | Päikseline Kakumäe-kodu, mis on ka suvila eest

Piret Tali
19.03.2022
Triinu ja Romet said maja Kakumäel valmis 2020. aastal, kolm aastat pärast vana suvilakrundi ostmist, väike Hans on kasvanud juba uues kodus. | Priit Grepp

Kui Triinu Jaakson ja Romet Varts 2017. aastal Kakumäele krundi ostsid, oli selge, et kunagine suvila seal on kaua tühjana seisnud, väsinud ja uut kodu aastaringseks elamiseks sellest enam ei saa.

Mais 2020. aastal valmis perel uus elementmaja, kust suvel vaid mõne sammuga Kakumäe randa jõuab. Kolm aastat oli piisavalt pikk aeg, et kõik, mida tehakse, põhjalikult läbi kaaluda ja arutada, et saaks just selline maja, kus perel ja sõpradel on hea olla.

„Suvel enam maale ja mujale randa suvitama ei kipu – aed, rand, mets ja meri on siinsamas käeulatuses,„ kiidab Triinu kena liivast, sooja madala veega randa.“Meil on siin päriskodu ja maakodu üheskoos.“ Samas elavad nad ikkagi Tallinnas, poeg Kristjan käib siinsamas Rocca al Mares koolis, naabri­tüdrukuga ühes klassis, ise sõidab bussiga. Loodust ja ruumi on siin palju, kuid liiklust ja müra pole üldse.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid