10 nippi, kuidas koristamine enda jaoks meeldivaks teha

Laura Verte
20.03.2021
Mõtle, kuidas eelistad kodu koristada – kas planeerid igale päevale omaette ülesande, tehes iga päev natukene, või panustad tööd ühele pikemale koristuspäevale? | Laura Verte

Koristamine on iga kodu lahutamatu osa – kuidas seda teha aga kiirelt ja naudinguga? Meil on nipid, mis muudavad koduülesanded palju kergemaks! Varsti sa ehk ei märkagi, kuidas kodu kui iseenesest puhtaks saab

1. Tee koristamine endale meeldivaks

  • Enne koristamist pane mängima meelepärane muusika. Eriti aitavad kaasa tempokad rütmid või tuttavad lood, millele on võimalik kaasa laulda.
  • Hoia koristusvahendid käepärast. Kui hoiad oma tolmuimejat keldris, on mõistetav, et sul on koristamiseks raske motivatsiooni leida. Parem leia sellele koht, kust tolmuimeja kergelt kätte saad. Väiksemad koristustarbed säti korvikesse, milles on neid lihtne ühest toast teise kanda. Pea ainult meeles, et lemmikloomad ja lapsed neile ligi ei pääseks!
  • Kasuta olemasolevaid vahendeid. Plaan spetsiaalseid tarbeid ostma minna võib venida ja väsitab tervet aktsiooni. Kui sul on mõni poevahend otsas, kasuta muud. Näiteks teevad äädikas, sooda ja sidrun väga tõhusalt puhtaks kõik pinnad. Paljudeks töödeks pole vahendeid aga vajagi – piisab veetilgast ja heast mikrofiiberlapist.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid